Rocznik 2010

Drodzy czytelnicy! Minął właśnie rok 2010. Postanowiliśmy przedstawić wam skrót wszystkich wydarzeń, które wydarzyły się od lipca zeszłego roku.

24 lipca została powołana do życia Republika Ligocka. Dzięki szybkim inicjatywom obywatelskim oraz powołaniu Rządu Tymczasowego, ta nowa nacja stała się stabilna i przystępna. Obywatele i rządzący, chcąc jak najlepiej dla Ojczyzny, przystąpili do rozmów z Konsulem Tyrencji Camillusem Plautiusem Scaevola.

4 sierpnia zostały sfinalizowane rozmowy ligocko – tyreńskie i Republika Ligocka przyłączyła się do Republiki Tyrencji jako Prefektura Autonomiczna Ligocji. Pierwszego Prefekta Ligocji wybrano na Zgromadzeniu Zjednoczeniowym i został nim JE Aleksiej Siergiejewicz Ligocji, który przyjął tyreńskie nazwisko: Alexus Sergius Ligotus. Traktat Akcesyjny można zobaczyć tutaj: LINK.

Już w ciągu kilku następnych dni rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Wzięły w nich udział dwa ligockie kluby piłkarskie – Złoci Zadolia i Legion Zadolia. Największe sukcesy zaliczyły kluby: Consul Daquatia i Złoci Zadolia. Oby tak dalej!

Najważniejszym bez wątpienia wydarzeniem był spór Ligocjan z Adamem Kieżgajłę-Ligockim, który rozpoczął się 30 sierpnia i wywołany został artykułami opublikowanymi na łamach naszej gazety: „Ojciec Narodu… zdrajcą narodu?” i „Nominacje do Senatu , Ligocjan brak„. Autor dalej nie jest znany, ponieważ główny podejrzany JE Prefekt Aleksiej Siergiejewicz został uniewinniony przez Trybunał Ludowy. Konflikt zakończył się reaktywacją Prefektury Luminatu, a później emigracją duxa Adama Kieżgajłę-Ligockiego do Księstwa Sarmacji.

9 września zostały ogłoszone wyniki wyborów parlamentarnych. Przydział mandatów był następujący: Komitet Wyborczy Konsul i Tyrencja (KiT) – 3 mandaty (54%); Komitet Wyborczy „Optimates” – 2 mandaty (46%).

15 września odbyła się akcja militarna Legionów Republiki Tyrencji w Corleone City. Miasto z przyległościami zostało włączone do Republiki Tyrencji jako terytorium zamorskie.

W ciągu następnych dwóch miesięcy odbyły się zmiany na stanowiskach rządowych i Prefekta Ligocji.

Debata w Sejmie Ligockim

Pod koniec grudnia w osadzie Zadolia wybudowano dwie rozległe rezydencje, a w Ligocji rozpoczęto akcję legislacyjną.

W noc sylwestrową doszło do niespodziewanych wydarzeń. Grupa buntowników zaatakowała Rezydencję Siergiejewiczów bronioną przez legionistów. Buntownicy rzecz jasna zostali rozgromieni! W czasie walk odbyła się słynna bitwa św. Sylwestra, w której armie buntowników zostały pokonane, a niedobitki zdezerterowali do lasów.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s