Strona główna > Polityka, Tyrencja > Senat Imperialny nominowany

Senat Imperialny nominowany

Jego Imperatorska Mość Gaius I Cornelius Ligotus wczoraj o godz 22:48 oficjalnie powołał Senat Imperialny.

Łatwo zauważyć, że JIM stawia na sprawdzonych ludzi, którzy przewyższają go stażem w Tyrencji. I tak na Proconsula (zastępca Imperatora przyp. red.) powołał JE nobila Camillusa Plautisa Scaevola, ostatniego Konsula Republiki Tyrencji. Zresztą JE nobil Scaevola otrzymał również stanowisko Liktora (urzędnik odpowiedzialny na sprawy wewnętrzne przyp.red) w Triumwiracie (trzech najwyższych Senatorów po Imperatorze i Proconsulu)

Triumwirem Edylem (urzędnik ds. zagranicznych) został JE nobil Tiberius Aurelius Scipio – którego obecny Imperator spotkał pierwszy raz gdy negocjowali wcielenie Republiki Ligocji do Tyrencji. JIM reprezentował wtedy Ligocję jako minister w rządzie tymczasowym, JE Tiberius Tyrencję  jako Edyl.

Jedynym członkiem Triumwiratu który stażem nie przekracza roku jest JE patrycjusz Cnaeus Numerius Scipio, z pochodzenia Ligocjanin. JE Cnaeusus został powołany na stanowisko Duxa (dowódca Armii Imperialnej).

Nominacje jakich dokonał JIM są o tyle ciekawe, że stanowiska Edyla nie objął jego kuzyn, dawny Edyl i obecny Prefekt Ligocji JE nobil Alexus Sergius Ligotus.  Wszedł on jednka wskład Senatu jako reprezentant Prefektury Ligocji (Reprezentant Prefektury Wielkotyrencji nie został wyłoniony z racji braku w tej Prefekturze władz samorządowych).

Co również ciekawe, redakcja dowiedziała się że kandydatura ostaniego Edyla Republiki WCzc. nobila Nerona Silviusa Pictora w ogóle nie była brana pod uwagę przez JIM.

Nie zaskoczyły za to Rody Arystokratyczne, zgodnie z przewidywaniami Scypioni wystawili JE Tiberiusa Aureliusa Scipiona, Scaevola JE Camillusa Plautiusa Scaevola, a Ród Ligotus będzie reprezentowal sam Imperator.

Jak widać, najwięcej do powiedzenia w Senacie będzie miał JE Camillus Scaeovla (3 głosy) i JE Tiberius Scypion (2 głosy).

Senat musi jeszcze dokonać wyboru Preatora (głównego sędziego Imperium przyp. red.), w chwili obecnej jedynym zgłoszonym kandydatem z nominacji Imperatora jest WCzc. patrycjusz Quintus Aurelius Scipio, a plebs musi wybrać swojego Trybuna (reprezentanta niższych warst społecznych w Senacie przyp. red.). Imperator zapowiedział  wybory na środę.

Reklamy
Kategorie:Polityka, Tyrencja
  1. 8 sierpnia 2011 o 14:31

    „[… – red.]” tudzież „[… – przyp. red.]” stosuje się jako zdanie wtrącone w czyjejś wypowiedzi, np. reporter przeprowadza wywiad, osoba z którą przeprowadza się wywiad wypowiada jakiś skrót bez objaśniania go i to wówczas jest robione owe wtrącenie wyjaśniające, co oznacza skrót.
    To samo stosuje się, gdy np. tekst jest napisany przez jedną osobę, a wtrącenia są od innej (redaktora). Wówczas jednak taki materiał powinien być podpisany, aby było wiadomo kto jest autorem. W innych przypadkach, gdy autor robi wtrącenia we własnym tekście wystarczą same nawiasy okrągłe.
    Ach, no właśnie – do wtrąceń tych od redaktora używa się nawiasów kwadratowych. 😉

    To takie drobne rady, a tak to dobra robota 🙂

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s