Strona główna > Kultura, Ligocja, Polityka > Zaprzysiężenie Prefekta Ligocji

Zaprzysiężenie Prefekta Ligocji

Alexus Sergius Ligotus

Srogi Kniaź Ligocki

Aleksiej Siergiejewicz

Wczorajszego dnia Ligocja przeżyła wielki dzień radości. Oto o godzinie 13:00 wszystkie dzwony cerkiewne zabiły, zaś w głównej cerkwi regionu – Cerkwi p.w. Św. Michaiła Caellacha odbyła się wielka ceremonia. Chodzi tu o nic innego jak o uroczystość zaprzysiężenia Aleksieja Siergiejewicza na urząd Prefekta Ligocji. Ceremonia cerkiewna rozpoczęła się od nabożeństwa, któremu prowadził Patriarcha Zadolii JB Jaksa I Templarowicz (kuzyn Aleksieja). Następnie srogi kniaź wygłosił przemówienie, w którym zawarł swoje cele, m.in. połączenie Prefektury Ligocji z Ligocką Cerkwią Prawosławną czy wzmocnienie więzi z przyjaciółmi z Królestwa Wurstlandii. Wkrótce po tym Patriarcha odebrał od Aleksiej przysięgę prefekcyjną i tym samym ogłosił go nowym Prefektem Ligocji, udzielając Mu przy tym – jako ustępujący Prefekt – błogosławieństwa. Po zakończeniu tej części ceremonii nowy Prefekt wraz z gośćmi udał się do Swego rodowego Pałacu, w którym odbył się wielki bal. Zaprezentowano tam liczne ligockie specjały i rozmawiano o nowych założeniach politycznych, nie zapominając przy tym o luźnej dyskusji o tzw.  „niczym”.

Głównymi członkami ceremonii byli: Patriarcha Jaksa I Templarowicz, kniaź Herman Paskovic, nobil Tiberius Aurelius Scipio, patrycjusz Quintus Aurelius Scipio i obywatel Lars Pellius oraz gość specjalny – delegat Królestwa Wurstlandii gubernator wurststadzki John Calgari.

Nowy Prefekt nie tracąc czasu, w ciągu pierwszej nocy swych rządów, ogłosił w Dzienniku Praw Ligocji kilka dekretów, rozporządzeń i zarządzenie o zwołaniu Zgromadzenia Ligocji. Wspomniane akty prawne uprościły przepisy dotyczące władz prefekcyjnych oraz określiły zasady dotyczące obywatelstwa ligockiego.

KOMUNIKAT

Jutro odbędą się w Imperium Tyrencji wybory na urząd Imperatora. Niekwestionowanym faworytem jest Gaius Cornelis z Domu Ligotus (vel. Jaksa Templarowicz, srogi kniaź Ligocji).

Reklamy
Kategorie:Kultura, Ligocja, Polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s