Strona główna > Tyrencja > Co się dzieje w Republice?

Co się dzieje w Republice?

Do niedawna nic się nie działo. Powodem takiego stanu rzeczy była nieobecność JE Konsula Camillusa Plautiusa Scaevoli. Nowi mieszkańcy starający się o obywatelstwo nie mogli go otrzymać, przegłosowane ustawy nie mogły wejść w życie. Taki stan utrzymywał się aż do dzisiaj. Tiberius Aurelius Scipio, widząc zagrożenie, jakim był dla naszej mikronacji taki impas, tymczasowo przejął obowiązki Głowy Państwa. Poniżej publikujemy jego oświadczenie:

Ave,

w związku z przedłużająca się nieobecnością JE panującego obecnie konsula Camillusa Plautiusa Scaevola, na mocy wcześniejszych zastępstw oraz uzgodnieniu z Liktorem przejmuję wszelkie Jego obowiązki oraz prawa do czasu Jego powrotu oraz pisemnego oświadczenia wymienionej strony o ich anulowaniu. Republika nie może istnieć bez aktywnej głowy państwa, gdyż nasz ustrój jest do tego nieprzystosowany. JE miał powrócić około tydzień temu – nie otrzymałem jednak żadnych informacji ani co do powrotu, ani kolejnej daty przybycia. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest w aktualnej sytuacji mikronacji nie do zaakceptowania. Moje czyny nie są bynajmniej podyktowane chęcią umniejszania cech JE – najważniejsze jest dobro narodu, a wymaga one wymienionych działań.

(-) JE Tiberius Aurelius Scipio

Przejęcie władzy autoryzował urzędujący Liktor Republiki JE Gaius Cornelius Ligotus.

Zaraz po objęciu swoich obowiązków ad interim Consul Res Publica podpisał znaczące ustawy – O obywatelstwie , O Świętach państwowych , O Orderach i Odznaczeniach Państwowych oraz najważniejszą – ustawę O Podziale Społecznym.

Ustawa o Podziale Społecznym wprowadza rewolucyjne zmiany do Republiki Tyrencji. Jak łatwo wywnioskować – dzieli społeczeństwo na stany. Tekst ustawy znajduje się tutaj.

Następnie JE Tiberius nadał obywatelstwa oczekującym na to mieszkańcom oraz zarządził wybory do Zgromadzenia Ludowego II Kadencji.

JE Tiberius zapowiedział, że będzie sprawował urząd do czasu powrotu Konsula Camillusa Plautiusa Scaevoli.

Oby rządził godnie.

Reklamy
Kategorie:Tyrencja
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s